- 22
- Aug
Gisteren kreeg ik een uitnodiging van collega-blogger Willem (TrendMatcher) om lid te worden van Freep, een online community van HBO & Academisch geschoolde freelancers en interim managers. De site was nieuw voor mij en blijkt bij nader inzien ook nog niet zo lang te bestaan. Doelstelling van de makers is het rechtstreeks koppelen van freelancers en interim managers aan eindopdrachtgevers, waardoor de tussenkomst van bijvoorbeeld een detacheringsbureau wordt overgeslagen.
De formule die Freep toepast is apart in die zin dat zowel de aanmelder van een freelancer als de aanbieder van een opdracht worden beloond. Dit gebeurt op basis van een zogenaamd Freep Model. De freelancer die een opdracht aanvaart betaalt deze beloning aan de hand van een eenvoudig rekenmodel. Nadeel voor de freelancer is dus dit kostenaspect, maar dat kan in de praktijk weer gecompenseerd worden door het feit dat het ontbreken van een detacheringsbureau (of zelfs meerdere) kan leiden tot hogere uurtarieven.
Of dit concept gaat werken en voor welke doelgroep freelancers is nog even afwachten, maar het heeft zeker kansen in mijn ogen. Feit is echter wel dat veel met name grotere bedrijven met zogenaamde first suppliers werken en dus niet zelf schakelen met freelancers en geen contractadministraties voeren. Alles staat of valt natuurlijk bij voldoende aanbod van freelancers en dito opdrachten op Freep. Om Willem een kans te bieden op een mogelijke fixed fee zal ik mezelf, gezien de duur van mijn huidige opdracht, voorlopig nog niet aanmelden. In de toelichting staat namelijk dat nieuwe freelancers een half jaar verbonden blijven aan de aandrager. Wat er na dat half jaar gebeurt met de fee voor de aandrager is me trouwens nog niet helemaal duidelijk.
Technorati Tags: Freep, freelancer, freelancers, detacheringsbureau, first suppliers

23 Aug, 2007 om 00:26
Oei, en nu gaan een heleboel andere mensen die mij kennen zich wellicht afvragen waarom zij géén uitnodiging van mij gehad hebben.
De reden is simpel:
Van jou wist ik dat je net voor jezelf bent begonnen, dus dacht ik dat het dat het misschien aantrekkelijk zou kunnen zijn.
Én als tester hoopte ik dat jij er dieper in zou duiken en met een mooi bericht erover zou komen.
Dat laatste heb je zeker waargemaakt!
Dat je niet op m’n uitnodiging ingaat vind ik heel begrijpelijk en terecht, gezien de conclusies waartoe je komt als je het concept beoordeelt. Zo ver was ik nog niet eens gekomen:-)
Sterker nog, nu ik weet wat jij ons vertelt zal ik er zelf waarschijnlijk ook niet veel meer mee doen. Zo’n freelancer ben ik nu ook weer niet. Ik ben heel blij met de vaste basis die ik heb bij m’n werkgever en denk het liefst zo weinig mogelijk na over m’n (mogelijke) inkomen…
23 Aug, 2007 om 00:50
Klinkt toch wel interessant vind ik. Weer heel anders dan http://www.defreelancejournalist.nl/ bijvoorbeeld.
Van vacaturesites knap je ook niet echt op.
Houd ons op de hoogte van jullie bevindingen!
23 Aug, 2007 om 08:29
Alleen Freep is al 2 dagen offline, weird.
23 Aug, 2007 om 09:15
Voor mij ook interessant! Vraagje: wat is de reden dat jij jezelf freelancer noemt en geen zelfstandig ondernemer? (of zzp-er?)
23 Aug, 2007 om 21:45
@Willem Ik heb je niet in verlegenheid willen brengen, vond het leuk dat je aan me dacht. En voor wat betreft je uitnodiging, mocht ik me t.z.t. registreren, dan pak ik hem alsnog op, je weet maar nooit waar het nog eens toe leidt.
@Cruijs Ik heb daar niets van gemerkt, maar mijn bezoekjes waren natuurlijk maar een momentopname.
@Edwin Die bevindingen laten wat mij betreft dus nog even op zich wachten. Ik lees nog niet zo veel over Freep, maar mocht ik wat tegenkomen, dan zal ik er naar verwijzen.
@Marina Geen bewuste keuze eigenlijk. Ik ben inderdaad zelfstandig ondernemer voor de belastingdienst, maar gebruik die term eerlijk gezegd bijna nooit. Ik vind freelance testconsultant op zich de lading wel goed dekken, ik hoop althans dat mensen dan ongeveer weten wat ik doe en dat ik dus op tijdelijke basis ben in te schakelen.
24 Aug, 2007 om 10:20
ZZP-er is door de Belastingdienst bedacht, dus per definitie stoffig. En een groot gedeelte van de bevolking/bedrijven weet dan niet wat je doet. En Freelancer klinkt ook veel hipper natuurlijk